Ben Kimim?

Şifa İçinizde

Annemizden doğduğumuz andan itibaren 'hayat' adında bir yolculuk başlıyor hepimiz için. Bu yolculuğun asıl amacı elbette tekamül etmek. Ancak bazen yaşadığımız acı deneyimlerin içinde sıkışıp kalıyoruz. Bundan dolayı duygularımız zedelenir ve sonrasında bedenimiz hastalanır. 

 

Kendimi bildim bileli alerji sorunlarım vardı. Sonrasında egzama da eklenmişti. Daha sonra da mantarlar bedenimi ziyaret etmeye başlamıştı. Bedenim bana sürekli mesaj vermeye çalışıyordu. Ben bu mesajları travmatik bir sezaryenle dünyaya bir evlat getirdikten sonra fark etmeye başladım.Annelik zor bir zanaat. Anne olunca geçmişte kaldı sandığım çocukluk anılarım bir bir hortlayıp beni öfkeli ve depresif bir hale getirmişti.


Bu durumu düzeltmek için terapi sürecime başladım. Ve yaşadığım büyük dönüşümü ve iyileşmeyi Terapi Günlükleri kitabında topladım. Her anneye tavsiye ederim.

Kendi iyileşme sürecimden sonra Üsküdar Üniversitesi'nde Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans yaptım. 3 yıl süren yüksek lisans eğitimimde ilk yıl 11 dersten oluşan psikoloji lisans derslerimi başarıyla verdim. Daha sonra çok kıymetli hocalarımızla master eğitimini tamamladım. Tezimi ebeveynin çocukluk travmaları ile çocuklardaki DEHB üzerine yazdım. Hali hazırda doktora öğrencisi adayıyım. Yurtdışından bir çok eğitim aldım. Fiziksel hastalıkların duygusal sebepleri üzerine uzmanlaştım. Bu konuda bir de kitabım var; Duygusal İyileşme. İçinde bir çok iyileşme ritüelinin bulunduğu kitabımı hastalığı olan olmayan herkesin okumasını tavsiye ederim.

 

Benim yolculuğum devam ediyor. Bu yolculukla iki çocuk sahibi oldum. Bir süre sonra evliliğimi suhutle bitirdim. Türkiye'de annemin kızlık soyadını almak için mücadele verenlerden biri oldum. Bir kadının kendi soyadını seçme hakkı olduğunu düşünüyorum. Ancak bu konuda yetkililer bana babamın soyadı olan Dündar'da kalmam konusunda ısrar ettiler ve mahkeme olumsuz sonuçlandı. Ben yine de enerjisi yüksek olan Demirkıran soyadımı kullanıyorum. Annemin soyadı benim de soyadımdır.

 

Kadınları, kendi kadınlıkları ve kadın psikolojisi hakkında bilgilendirmeyi görev edindim. Bu konuda da seminerler vermekteyim. Şimdilik benden bu kadar sitemi inceleyebilirsiniz. Sevgilerimle

gu.jpg