betul.jpg

HAKKINDA

1979 Yılında doğdu

Köken olarak paternal taraftan Mısır ve maternal taraftan Balkanlar'dan göçen bir aile klanının üyesidir.

Şehir olarak Elazığlıdır.

Çok zor şartlarda geçen bir çocukluk ve ergenlik döneminden sonra 2002 yılında 6 yıl gecikmeli de olsa, dershanesinde sınıf birincisi olarak,  28 şubattan dolayı puanı oldukça kırılmış da olsa İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini kazanmıştır. (Lisansı Psikoloji değildir. Psikolog değil Psikoloji Bilimi Uzmanıdır.) 

Mezun olduktan sonra bir Tv kanalında senaryo editörlüğü yapmıştır.

32 yaşında evlenmiş, 33 yaşında ilk çocuğunu travmatik bir sezaryenle dünyaya getirmiştir. 

Girdiği lohusa depresyonu nedeni ile kendi terapi sürecine başlamış ve Terapi Günlükleri kitabını yazmıştır. 36 yaşında ikinci çocuğunu dünyaya getirmiştir.

Psikoloji alanında kendini tanımakla başlayan ilerleme süreci 2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Linsans eğitim ile taçlanmıştır.

Eğitimi sürecince epigenetik ve kalıtımsal aile travmalarına merak salmış bu konuda eğitimler almıştır. Tezini bu konuda yazmıştır. Hayali Türkiye'de Epigenetik ve Psikoloji alanında üniversitelerde ekol oluşturmaktır.

Dr. Cem Keçe

Dr. Bülent Uran

Klinik Psk. Mark Wolynn

Isabelle Benarous

Prof. Dr. Vamık Volkan eğitim aldığı hocalardandır.

Yine eğitim sürecinde CİSED Psikoterapi eğitimleri, Aile ve Cinsel Terapi eğitimleri, Bülent Uran'dan Hipnoterapi Eğitimleri almıştır. Bach Enstitüsü'nün tek onaylı eğitmeni olan Neşe Çalapverdi'den Bach Flowers Eğitimi almıştır. Daha sonra fiziksel hastalıklar ve epigenetikle ilgili Duygusal İyileşme kitabını yazmıştır.

Vianna Stibal'den Theta Healing Eğitmenlik Eğitimleri almıştır. 

Klinik Psikolog ve Yazar Mark Wolynn'den Miras Aile Travmaları ve Terapisi eğitimi almıştır.

İstanbul Üniversitesi'nden Yaşam Koçluğu ve İlişki Koçluğu eğitimi almıştır.

Hali hazırda Aile Danışmanlığı Eğitimi almaya devam etmektedir.

Bütüncül Kadın Sağlığı Derneği'nin kurucu üyesidir.

Yanı sıra kendi hayatında çok etkili olan astroloji eğitimine başlamıştır. Londra Astroloji Okulundan eğitim almaya devam etmektedir.

Türkiye'de kadınların boşandıktan sonra neden annelerinin soyadını alamadıkları üzerine devlete dava açmış, annesinin soyadını almak istemiş ancak 2 yıl süren mücadeleden sonra ataerkilizm kanyaklı kararlarla annesinin soyadını alamamıştır. Demirkıran annesinin soyadıdır. 

Psikoterapi desteği vermemektedir. Sadece iyileşme sürecine, özellikle fiziksel hastalıklarda, katkı sağlayacak tamamlayıcı terapi desteği vermektedir. Kadim bilgi ile bilimi buluşturmak ve insanlığa faydalı olmak adına aşkla çalışmaktadır.

Çiçek Düzenleme 6