EGZAMA ÖYKÜM: KOLUMDAKİ EGZAMA NEDEN ÇIKTI VE NASIL İYİLEŞTi

26 kasımda kolumda kabarcıklar oluşmaya başlamıştı. Ben bunu evimizdeki kedinin sık sık dışarı çıkıp eve virüs getirmesinden olduğunu düşünüyordum. Kabarcıklar kaşınıyordu, kaşındıkça kırmızılık yayılıyordu. Egzama olduğu aklıma bile gelmemişti zira bir kaç gün öncesinde ensemdeki saç diplerinde yeniden hortlayan egzamamı çalışıp iyileştirmiştim. Sanırım onu da anlatmam gerekiyor. 2008 yılında hem ensemde saç diplerimde hem de boynumun arka kısmında omzuma yakın yerde egzama çıkmıştı. Omzuma yakın yerdeki egzama bir danışanımla çalışma sürecimde iyileşmişti. Çoğu zaman karşınızdaki kişi ile çalışırken siz de iyileşebilirsiniz.


Ancak saç diplerimdeki egzamam en son İspanya’ya gidişimle geçmiş karantina sürecinde tekrar başlamıştı. Yine üzerine arkadaşımla bir çalışma yapmıştım ve geçmişti. Fakat sonraki zamanlarda yani temmuz ayında tekrar hortlamıştı. Kasımın son haftası Theta Healing modüllerinden birini almam gerekiyordu. O modülü aldığım günlerde, ingilizce dersime çalışırken, dünya dilleri ve milletleri arasındaki ayrımları düşünüyordum. Birinci sınıf diller, birinci sınıf vatandaşlar, ikinci sınıflar…

O sırada ensemde şiddetli bir kaşıntı hissettim. Ve neden bunun şimdi olduğu üzerine düşünmeye başladım. İkinci sınıf olmak bana ne hatırlatıyordu? Yine 2008 yılına geri döndüm ve daha önce hiç fark etmediğim hiç çalışmadığım bir inancım olduğunu fark ettim. O dönem çalıştığım yerde çok zor bir patronum vardı ve kurumda genel olarak bizlere ikinci sınıf yedek eleman muamelesi yapılıyordu.


Bioreprogramming eğitiminden biliyordum ki egzamanın ayrılık öyküleri ile ilgisi var. Ama bu her zaman fiziksel ayrılıklarla ilgili değildir. Hepimiz asil kişi olarak doğarız fakat bize uygulanan ötekileştirici davranışlar bizi asil olan esas kimliğimizden ayırır ve yeni bir kimlik yapıştırır. Al işte ikinci sınıfsın… Kendi birincil değerimden ve kimliğinden ayrılıp ikinci sınıf olarak kodlanmam bir ayrılık hikayesiydi. Kaynağı Bioreprogramming’e göre bulmuştum, Theta Healing ile hemen o konudaki inançlarımı değiştirdim ve bir kaç gün sonra egzamam geçti. Sevgili kuaförüm son dip boyamada egzamamı görmediğinde şaşırmıştı. İnanamıyorum Betül tamamen gitmiş diye hayret etmişti.

Fakat bir kaç gün sonrasında kolumda bir şeyler olmaya başlamıştı ve ben buna anlam veremiyordum. Bir süre sonra yıllardır alerji problemi yaşamayan ben -Duygusal İyileşme kitabımda öyküsü var bu kısmın- yine alerji sorunu yaşadım.


Kolum ve alerjim birbirine geçmişti adeta. Alerjimi sevgili Isabelle ile bir sabah mesajlaşırken çözdük. Tam 2 dakika sürdü. Bioreprogramming hastalıkların kaynaklarını anında çözmekte oldukça etkili bir teknik. Çünkü her zaman hastalığın kaynağında ne aramamız gerektiğini biliriz. Ben bir kaç gün sonra kolumu hala alerji ve virütik bir şeyle ilgili olduğunu düşünürken egzama olduğunu fark ettim. Bu benim için çok kötü bir şeydi. 12 yıllık egzamamı bitiren ben yeni bir egzama ile karşı karşıyaydım. Çok üzüldüm ancak telaş etmedim sebebini bulup çözeceğimi biliyordum. Bir gece yatağıma uzanıp düşünmeye başladım. Kolumda kaşıntı başlamadan bir kaç gün önce ne olmuştu?


Hayalimde çekmek istediğim bir video vardı ve bunun için bir arkadaşımla görüşmüştüm. Birlikte çok eğlenceli bir video çekecektik ki abisi bu durumu onaylamadı. O akşam ben epeyce bozulmuştum. Hatta sinirlenmiştim. O geceyi düşündüğümde, hayalimde resmettiğim şeyden ayrılmak zorunda olduğumu anladım. Zihnimde bir resim vardı kendime dair ve o resim yırtılıp atılmıştı. Bu Bioreprogramming’e göre tetikleyici bir olaydır, ancak programlayıcı olayı bulmak için biraz daha geriye gitmek lazımdı. Bioreprogramming’te hastalığı tetikleyen olay ile programlayan olaylar genelde farklı dönemlerde oluşur. Ben zihnimde o resmin yırtılmasına benzer bir olay aramaya başlayınca anı hemen ortaya çıkıverdi. 9 yaşımdaydım. İlkokula bir fotoğrafçı gelmişti ve hepimizin portresini çekmişti. Babam parasını ödemeyeceğini ondan izinsiz çektirdiğimi söylemişti. Ama okuldaki müdür yardımcısı akrabamızdı ve o döneme ait 2.5 tl değerindeki parayı ödemişti. Ben de resmimi alıp sevinçle eve gelmiştim. Akşam babama aynı sevinçle gösterdim, Gülümser hoca ödedi parasını dedim. Babam hiddetle resmi aldı yırttı ve çöpe attı. Ben o hevesle çektirdiğim resimden ayrılmıştım, hayallerim çöpe gitmişti ve kendimi çok değersiz hissetmiştim. Burada bulduğum, hayallerimden ayrıyım inancımı hemen değiştirdim. O dönemi şifalandırdım. Kolum hiç olmadığı kadar sızladı sabaha kadar. Ertesi gün iyileşmeye başladı. Ve şimdi resimde gördüğünüz gibi tamamıyle iyileşmek üzere.


Theta Healing uygulayıcılarını Bioreprogramming eğitimine sık sık davet ederim ama aynı eğitim gibi düşünüyorlar. Çok farklı iki eğitim aslında. Birbirilerinden çok ayrılar ancak beraber kullandıklarında tek çalışmada iyileşme sağlayabileceğiniz iki teknik. Bioreprogramming’de hastalıklarda hangi öyküyü aramanız gerektiğini bilirsiniz. Nesiller arası aktarım programlarını bilirsiniz. Vücudumuzda bulunan her bölgenin hangi programlarla ve çatışmalarla hastalandığını bildiğiniz için, aradığınız şey bellidir. Hastalığın sembolik dilini de öğrendiğiniz için ayrılığın bendeki gibi fiziksel değil zihinde, hayali ve sembolik bir ayrılık olduğunu fark eder ve çözersiniz. Eğer hala bu iki tekniği öğrenmede tereddütünüz varsa size söyleyebilirim ki bu tereddüt bilinçdışınızdan gelen dönüşüme ve iyileşmeye karşı bir dirençtir. Şimdi dirençlerinize yenilip memnun olmadığınız hayata hastalıklarla devam mı edeceksiniz yoksa benim gibi kendi hastalığınızı ve kodlarınızı bir çırpıda iyileştirebilmeyi mi seçeceksiniz. İrade ve seçim sizin… Sevgiler.


22/12/2020
388 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör