Güneş tutulmasında psikolojik tutulmaların çözülmesi

Merhabalar nihayet astroloji yazılarımdan ikincisini yayınlıyorum. Biliyorum ki bir çok astrolog tutulmadan bahşediyor. Çok önemli bir tutulma gerçekleşecek gökyüzünde. Jung gibi ben de gökyüzünün bizi etkilediğine inanlardan biri olarak işin psikolojik yönündeki etkilerle ilgileniyorum.


İkizler burcunda iki gün sonra bir güneş tutulması yaşayacağız. Güneş tutulmaları oldukça güçlü manyetik etkilere sahiptir ve astroloji ile ilgilenmeseniz bile bu manyetik etkilerin bizim kendi manyetik alanlarımızı etkilediğini artık çok iyi biliyoruz. Biliyorsunuz ki bazı ülkelerde cinayetler dolunay ya da ay tutulmaları zamanında işlenmiş olursa kişinin cezasında bir yumuşatılmaya gidiliyor. Ay duygularımızı, güneş bilincimizi temsil eder diyelim. Ay tutulmalarında dürtüsel davranabiliriz, duygularımız dengesini şaşırabilir. Güneş tutulması ile frontal korteksimizi ilgilendirir. Mantık, zihin, bilinç, kararlar, sağ duyu tarafımızı harekete geçirir ve bize gelecekle ilgili çok ciddi kararlar aldırır.


Bu güneş tutulmasına gelin görün ki ay ve Merkür ve hatta kuzey ay düğümü de eşlik ediyor. Şimdi bu ne demek, isterseniz biraz açıklayayım. Merkür aslında bizim zihin ve iletişim hatta para kazanma becerimizi de temsil eden gezegenlerden biri. Merkür neredeyse, bizim aklımız, bilgimiz, becerimiz biraz oradadır. Merkür geri hareketinde tutulmaya eşlik ediyor. Bu da demek oluyor ki geçmişte hallolmamış bir çok konuyu yeni bir bilinçle halledeceğiz. Benim gibi geçmişte başlayıp bitiremediğiniz işleri bir anda patır patır bitirmeye başlayabilirsiniz. Ama en önemlisi eski paternlerinizin, o bırakamadığınız davranışlarınızın, alışkanlıklarınızın ve belki de toksik ilişkilerinizin bilinçli bir farkındalıkla sistem tarafından size bitirmeniz için fırsat sunması. İşin içine ay da girdiği için hem de bir yeni ay olduğu için, sistem bize diyor ki, duygularınla mantığını hizaya getir. Eğer şimdiye kadar çok mantıkçı idiyseniz şimi biraz duygularınıza bakma zamanı. Eğer fazla duygularınızla hareket ediyor idiyseniz şimdi biraz daha mantık tarafından bakma zamanı. İkizler, fikir, iletişim, konuşma, ifade etme, hızlı düşünme, hızlı karar verme yönlerimizi de temsil eden bir burç. Bu noktada tıkanıklıklarınız varsa, bir türlü karar veremeyen biriyseniz mesela size büyük kararlar verdirmeye geliyor bu tutulma diyebiliriz. Yani aslında bir dönüm noktasına gelmiş bulunuyoruz bu tutulmayla. Kuzey ay düğümü de eşlik ettiğinden, doğum haritamızda gitmemiz gereken yolu temsil eden kuzey ay düğümümüze gitmemek için daha fazla direnenlere ağır sınavlar getirebilir bu tutulma. Çünkü bu tutulma diyor ki, artık değiş. Artık dönüş. Bak görüyorsun eski sistem, alışkanlıkların, duygusal ilişkilerin, aile ilişkilerin, oradaki tıkanıklıklar, devam ettirmek zorunda hissettiğin her şey artık işe yaramıyor. Seni geride tutuyor. Sen bu dünyaya ilerlemek ve tekamül etmek için geldin. O halde eğer sen bırakman gerekeni bırakmazsan ve ilerlemezsen ben sana bazı sınavlar vereceğim diyor bu tutulma.


Eğer evet ben değiştirmeye hazırım diyorsanız, sistem sizi destekleyecek. Bu tutulma hayatınızda ani ve büyük değişimler getirecek. Eski döngüleriniz, önünüze çıkıp duran çocukluk travmalarınızın oluşturduğu örüntüler, her türlü bağımlılıklarınız, her türlü kendinizi ve başkasını kontrol etmek için kullandığınız manipülasyonlarınız, duygu durum bozukluklarınıza sebep olan yaralarınız daha bir çok şey birer birer son bulmaya başlayacak. Neptün ile kare açı yapan tutulma, kendimizi nerede nasıl kandırdığımızı farkettirecek bize. Ve tabi başkasını da. Biz kandırılırken aynı zamanda kandırıyoruz da. Yanılgılarımızı göz önüne serecek bu tutulma. Kendimiz ve mantıklı dediğimiz, zannettiğimiz her şey bir bir yıkılan kule gibi yıkılacak. Eski sistem işe yaramıyor zira, dönüştürmek gerekiyor. Farklı bir yerden bakacağız artık. Konfor alanımızdan çıkacağız. Kendi gölge yanlarımıza ışık tutacak bu tutulma. Biraz zor olacak gölge yanlarımızla yüzleşmemiz, ancak yüzleşmeşsek sorunlu ilişkiler ya da kişiler olarak tekrar karşımıza çıkacaklar. Bu nedenle temiz ilişki ve iyi insanlara niyet ederek kendi gölge yanlarımızı görmeyi seçelim.


Bizi yolumuzdan alıkoyan her kör noktamızı keşfetmeye çağırıyor bizi gökyüzü. Tüm psikolojik tutulmalarımızı farketmeye davet ediyor. Bak gör şurada tutuluyorsun bunu bırak, bunu dene diyor. Kontrolcülüğü bırak sisteme güven akışa teslim ol diye haykırıyor adeta. Neyi kontrol edebilir ki insan? Hiç bir şeyi. Her şeyin kontrolü O'nda. O'na kafa mı tutacağız. İlahi sistem iş başında her zamanki gibi. İlahi olan plana güvenmeyenlere iyi gelmeyecek bu tutulma. Her türlü sorundan ikincil kazançlarını bırakmayanlara iyi gelmeyecek. İkincil kazançlarımız, konfor alanlarımız, manipülasyonlarımız, yalanlarımız, kendimizi kandırmalarımız hepsi kötücül olana hizmet etmiyor mu? O halde neden ısrar ediyoruz. Şimdi kollarımızı açıp, ey ilahi olan sana güveniyorum, sana teslim oluyorum beni suhuletle dönüştür deme zamanı.


Sevgilerimle

838 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör