URANÜS BOĞA'DA: HAYATA SIFIRDAN BAŞLAMAK

Güncelleme tarihi: 23 May 2021Merhabalar, bildiğiniz üzere uzunca bir süredir astroloji eğitiminden geçiyorum. Psikoloji bilimi camiasının en tahammül edemediği alanlardan biridir astroloji. Beni tanıyanlar bilir ki, geçmişten gelen kadim bilgi ile bilimi birleştirmeyi çok seviyorum. Ve bundan da çok fayda görüyorum. Öğrendiğim her tekniği önce kendi üzerimde deneyimliyor, sonuçlarını gözlemliyor sonra bir başkası için kullanıyorum. Astroloji de benim hayatımı ciddi şekilde dönüştüren kadim bilgilerden biri.


Hayatım adına kritik kararları vereceğim bir dönemde tanışmıştım astroloji ile. Ve bir çok 'neden' diye sorduğum soruya cevap bulmuştum. En önemli dönüşümüm ise kuzey ay düğümü/ güney ay düğümü noktalarımı öğrendikten sonra olmuştu. Doğum haritamda çizilen bir kader vardı ancak biz bu kaderi yaşamaya değil deneyimleyip değiştirmeye ve tekamül etmeye gelmiştik. Ben de öyle yaptım.


Astroloji çok kadim bir bilgi ve malesef günümüzde adı fal ile anılan, tiye alınan bir konu. Binlerce yıldır insanlara ışık olan yol gösteren gökyüzündeki hareketleri anlamlandıran astroloji bilgisi her devirde insanlar üzerinde etkisini gösterirken ve bunun derin bilgeleri varken günümüzde yozlaşma seline kapılan ilimlerden biri oldu.


Sizlere astrolojiyi anlatmaya kalksam buna hem bilgim yetmez hem de satırlarım, sayfalarım. Ancak bir kaç yanlış bilinen şeyden bahsedebilirim. Mesela burcum boğa diyoruz ya da koç. Aslında astrolojide burcunuz diye bir şey yok. Güneş burcunuz var, yükselen burcunuz var, ay burcunuz var, hasılı tüm gezegenlerin etki ettiği bir durum var. Bu nedenledir ki iki boğa burcu denilen kişi birbirine benzemez. Güneş iki kişide de boğa burcunda olabilir, ancak güneşin bulunduğu ev kişinin o burcu nasıl taşıdığını, hayatında nasıl resmettiğini gösterir. Mesela benim güneşim 4. evimde boğada iken bir diğerinin 2. evinde boğa burunca olabilir. Bu şu demek, ben boğa burcunun özelliklerini aile, yuva, kökler konusunda gösterirken diğer kişi para ve öz değer konusunda gösteriyor. Ben bir boğa olarak ay burcum yay iken ve bu bana özgürlükçü, keşifçi, bilgiye aç, farklı kültürden insanlarla arkadaş olan bir karakter katarken, yine burcu boğa olan ancak ay burcu balık olan birine bambaşka şeyler katar. Bu nedenle siz burcum boğa deseniz de boğa gibi davranmayabilirsiniz.


Boğalardan bahsi açmışken, 2018'den beri boğa burcunda olan Uranüs'ün, sizin haritanıza göre devrim yapmaya geldiği konulardan bahsetmek isterim biraz. Uranüs demek, sarsan, devrim yapan, aykırı davranan, değişim için sıfırlayan, sıfırdan başlatan bir etki demektir genelde. Boğa burcu haritanızda neredeyse bu etkiyi orada, o konularda yaşarsınız. 2026'ya kadar boğa burcunda misafir olacak Uranüs, hem para kaynaklarımızı, hem değerlerimizi, hem öz değer meselelerimizi, hem kökleşmiş bırakamadığımız alışkanlıklarımızı, hem de eski tüm paternlerimizi değiştirmeye geldi. Bu nedenledir ki 2018'den beri çok daha hızlı bir dönüşüm, değişim içine girdik. Son günlerde Youtube'da dolaşan videolar aslında Uranüs boğa etkisi biraz da. Uranüs aynı zamanda teknoloji ile gelen sarsıcı gelişmeleri haber eder. Eğer boğa burcu sizin para evinizi kesiyorsa, bu sene parasal konularda sıfırlanmalar ya da büyük değişimler yaşıyor olabilirsiniz. Eğer benimki gibi 4. evinizi kesiyorsa aile ve kariyer konularından sıfırlanıp yeniden başlamalar ve büyük değişimler sizi ziyaret edebilir. Eğer yükseleniniz boğa ise 1. eviniz, yani kendiniz, bedeniniz ve ikili ilişkilerinizle ilgili eski yapıların artık sıfırlanıp değişmesi söz konusu.


Dünya çok büyük bir değişimden geçiyor. Daha da geçmeye devam edecek. Pandemi astrologlar tarafından daha 2012 yılında bile dile getirilen bir durumdu. Şunu söyleyebilirim ki gökyüzü yalan söylemiyor. Ancak gökyüzünün etkilerini değiştirmek bizim elimizde. Uranüs boğa seyrinin sizi sıfırlamasını ve krize sokmasını istemiyorsanız, değiştirmeniz gereken eskiye dair ne varsa değiştirmeye başlayın derim. Geleneksel yapınızı değiştirin, bitirmeniz gerekenleri bitirin, bırakmanız gerekenleri bırakın, geçiş yapmanız gereken yeni yaşam sisteminize geçiş yapın. En önemlisi de bunu kolaylıkla yapmanızı sağlayacak bir yol olan kendinizi tanıma yolculuğuna çıkın. Bunu bir uzman desteğiyle de yapabilirsiniz, aldığınız eğitimle kendi kendinizi dönüştürerek de. Ve gerçekten astrolojiyi doğru bir şekilde ifade eden, bilen ve kullanan bir bilir kişiden de destek almayı unutmayın.


Bu konuda bana danışanlar oluyor fakat ben harita analizi yapmıyorum. Ben daha çok haritanızda sizin hayatınızı zora sokan haritanızdaki gezegenlerin konumları ve açılarının oluşturduğu blokajları ve zorlukları çalışıyorum danışanlarımla. Öncesinde bir astroloji uzmanından haritanızı analiz ettirmenizi tavsiye ederim.


Bu sene ve önümüzdeki yıllarda değişim ve dönüm kaçınılmaz. Bize iki seçenek kalıyor, ya kendimizi fark ederek suhuletle değişeceğiz ya da eski yapımızda kalmayı seçerek zorluklar ve imtihanlarla değişeceğiz. Seçim bizim.

785 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör